A może dom na Lubiatowie w Koszalinie?

Lubiatowo jest dzielnicą Koszalina lecz jeszcze niedawno była to wieś przyległa do miasta. Jest to bardzo spokojna willowa dzielnica i nawet mieszkając bezpośrednio obok głównej drogi przelotowej nie da się specjalnie odczuć, że mieszkamy w mieście. Tutaj granica między miastem a wsią jest bardzo płynna i słabo odczuwalna. Zabudowa tej części Koszalina to właściwie bez wyjątków budownictwo jednorodzinne. Część domów pochodzi z okresu gdy wieś nie była przyłączona do miasta, a pozostałe to nowoczesne domy.

Na co zwracać uwagę kupując dom w Koszalinie w tej dzielnicy?

Prawie każda lokalizacja z obrębie Lubiatowa będzie dobra, możemy rozjrzeć się za możliwością dobrego dojazdu do naszego nowego domu. O ile przy głównej ulicy Lubiatowskiej nie mamy się czego obawiać, to już ulice przyległe mogą być fatalnej jakości jeżeli chodzi i nawierzchnię. W zimie możemy mieć problem z dojazdem lub z odśnieżaniem naszej ulicy. Jest tutaj sporo ulic przy których stoi tylko kilka domów bądź nawet tylko jeden i w najbliższej przyszłości nie mamy się co spodziewać, że miasto Koszalin położy tam wysokiej jakości nawierzchnię asfaltową.
Domy w Koszalinie mają również zróżnicowane ceny jeżeli chodzi o lokalizacje. Domy na Lubiatowie będą trochę tańsze niż w dzielnicy Rokosowo ze względu na tańsze działki. Odleglość do centrum Koszalina jest tutaj trochę większa jednakże poruszając się samochodem dodatkowe dwa kilometry nie będą miały żadnego znaczenia. Ewentualne trudności mogą mieć osoby nie posiadające samochodu ponieważ jedyna linia autobusowa dojeżdżająca w tamten rejon Koszalina kursuje dosyć rzadko.

Dom w sąsiedztwie rezerwatu przyrody

Mieszkańcy Lubiatowa mają wspaniałą okolicą otaczającą ich domy. Niedaleko stąd znajduje się jezioro Lubiatowo z rezerwatem przyrody. Oprócz tego od domu będzie bardzo blisko do lasu a więc doskonałe warunki do mieszkania. O ile domy w Koszalinie są w większości w podobnym stylu czyli z katalogu projektów domów jednorodzinnych to na Lubiatowie znajdziemy niecodzienne pomysły architektoniczne takie jak dom o wyglądzie pawilonu lub ciekawy zespół zabudowy na zielonym wzgórzu. Ofertę domu przy ulicy Lubiatowskiej znajdziemy w ofercie agencji nieruchomości w Koszalinie: http://galeriakoszalin.pl/oferta-nieruchomosci,1648,oferta-sprzedazy-domu-w-koszalin-o-powierzchni-140m2-za-cene-459000.html